Bachovy esence - Závislosť kvapky Detail obrázku
11,09 EUR

Závislosť kvapky

  • Skladom:>10 ks
  • Katalógové číslo:3502031
  • Výrobca:Bachovy esence
  • Množstvo:30 ml

Bachove kvapky Závislosť

Závislosť je stav, kedy je niekto podmienený nejakou okolnosťou alebo situáciou, ktorú potrebuje (alebo si myslí, že ju potrebuje) k svojej existencii. Živé organizmy sú závislé od dostatku kvalitnej potravy, vody, vzduchu atď. Závislosťou na osobe sa rozumie obvykle závislosť na jej starostlivosti, láske alebo prítomnosti (napr. za normálnych okolností je malé dieťa závislé na svojich rodičoch). Veľmi často je závislosť spôsobená tým, že človeku niečo nahrádza (napr. prejedaním je veľmi často potlačovaná samota, smútok, sebaľútosť). Závislosť ako taká potom prináša únik (napr. pri požití alkoholu nemyslí dotyčný človek na veci, ktoré ho sužujú). Táto kombinácia je vhodná pre tých, čo si želajú zbaviť sa kompulzívnych zlozvykov a závislostí. Pomáha ukončiť pocity nutkania na svoje zlozvyky a závislosti.

 

Bachove kvetové esencie obsiahnuté v kvapkách Závislosť a ich vplyv na ľudské emócie:

Agrimony - Repík lekársky - neschopnosť a nechuť vyjadriť skutočné pocity, zakrývanie problému hranou veselosťou, vyhýbanie sa konfliktu, ignorovanie zlých zážitkov a ich vytesňovanie z mysle, sklony k užívaniu látok, navodzujúcich stav veselí a bezstarostnosti, zakrývanie choroby.

Centaury - Zemežlč lekárska - prehnaná podriadenosť, preťaženie, poníženosť, neschopnosť odmietnuť požiadavky druhých, presadiť sa, ohraničiť sa, vymaniť sa z rodičovských pút, slabá vôľa, nízke sebavedomie, kopírovanie gest a reči „silnejších“, strach z autorít, hanblivosť .

Cherry Plum - Slíva čerešňová - strach zo straty sebakontroly a sebaovládania, ale aj z vnútorného uvoľnenia, záchvaty hnevu a zúrivosti, pocit veľkého zúfalstva, samovražedné sklony.

Chicory - Čakanka obyčajná - závislosť na blízkych ľuďoch a vynucovanie si ich lásky, podmieňovaná láska a citové vydieranie, strach zo samoty, potreba robiť sa nenahraditeľným, sebectvo, manipulácia s druhými, hystéria, neschopnosť odpustiť a zabudnúť, urážlivosť, sebať.

Crab Apple - Ovčie jablko - očista na fyzickej i psychickej úrovni, prehnaná túžba po čistote, pocit škaredosti, potreba zmyť vinu, hriech a nečisté myšlienky, odpor k chorobám, perfekcionizmus, hladovka a pôst.

Walnut - Vlašský orech - všetky zmeny, rozchod, pôrod, menštruácia, prechod, nové zamestnanie, sťahovanie, tehotenstvo, rast zubov, odchod z domu, nástup do škôlky a školy, neschopnosť urobiť dôležitý životný krok, hoci ide o správne životné rozhodnutie.

 

Dávkovanie:

Liečebná liekovka je najekonomickejším spôsobom dlhodobého užívania esencií. Z takto pripravenej fľaštičky budete užívať aspoň 4x denne 4 kvapky buď priamo do úst alebo do akéhokoľvek nápoja. Ak ucítite potrebu užívať ich častejšie, samozrejme môžete. A pretože sa vyrábajú z nejedovatých rastlín, nehrozí predávkovanie ani žiadne vedľajšie účinky.