Bachovy esence - Menopauza kvapky Detail obrázku
11,14 EUR

Menopauza kvapky

  • Skladom:>10 ks
  • Katalógové číslo:3502021
  • Výrobca:Bachovy esence
  • Množstvo:30 ml

Bachove kvapky Menopauza

Menopauzou nazývame stratu menštruácie po prechode. Jej nástup je individuálny, môže sa objaviť v rozmedzí od 40. do 60. roku života. V priemere sa v Českej republike dostavuje u žien okolo 51 rokov. Obdobie menopauzy je úzko spojené s klimaktériom, ktoré je sprevádzané mnohými nepríjemnými prejavmi spôsobenými zásadnými zmenami v organizme. Úbytok hormónov v tele má za následok veľmi známe potenie, návaly tepla, poruchy spánku, búšenie srdca a ďalšie ťažkosti. Táto kombinácia je vhodná pre ženy v období menopauzy. Reguluje prejavy menopauzy a upokojuje psychiku. Prispieva k lepšej duševnej a psychickej pohode a vyrovnáva celkový stav mysle.

 

Bachove kvetové esencie obsiahnuté v kvapkách Menopauza a ich vplyv na ľudské emócie:

 

Cerato - Rožec - neschopnosť poslúchnuť vlastnú intuíciu, obracanie sa neustále o radu k druhým, veľká ovplyvniteľnosť, uznávanie konvencií, uposlúchnutie názorov druhých aj vo svoj neprospech.

Elm – Jilm – pocit momentálneho nezvládnutia úlohy, nedôvera vo vlastný výkon, nedostatok síl k určenej práci, prechodná pochybnosť o vlastných schopnostiach, únava, zavalenie zodpovedností najmä vtedy, keď človek sám ostatných presvedčil, že je nenahraditeľný a úlohu mu prerástol cez hlavu.

Honeysuckle - Zimolez kozí list - túžba po minulosti, smútok po rozchode alebo smrti, spomínanie a glorifikovanie starých časov, ľútosť nad premárnenými šancami, nezáujem o súčasnosť, smútok.

Larch - Smrekovec opadavý - pocit menejcennosti, pochybnosti o sebe, znižovanie vlastných schopností, porovnávanie sa s druhými, očakávania neúspechu, neochota púšťať sa do nových vecí, strach zo skúšok, pocity poníženia po zlých zážitkoch.

Scleranthus - Hmerek ročný - váhavosť, nestálosť, nerozhodnosť, labilita, náladovosť, nevypočítateľnosť, vnútorný nepokoj, nekoncentrovanosť.

Walnut - Vlašský orech - všetky zmeny, rozchod, pôrod, menštruácia, prechod, nové zamestnanie, sťahovanie, tehotenstvo, rast zubov, odchod z domu, nástup do škôlky a školy, neschopnosť urobiť dôležitý životný krok, hoci ide o správne životné rozhodnutie.

 

Dávkovanie:

Liečebná liekovka je najekonomickejším spôsobom dlhodobého užívania esencií. Z takto pripravenej fľaštičky budete užívať aspoň 4x denne 4 kvapky buď priamo do úst alebo do akéhokoľvek nápoja. Ak ucítite potrebu užívať ich častejšie, samozrejme môžete. A pretože sa vyrábajú z nejedovatých rastlín, nehrozí predávkovanie ani žiadne vedľajšie účinky.