Bachovy esence - Zlosť kvapky Detail obrázku
11,00 EUR

Zlosť kvapky

  • Skladom:>10 ks
  • Katalógové číslo:3502003
  • Výrobca:Bachovy esence
  • Množstvo:30 ml

Bachove kvapky Zlosť

Hnev je silná afektívna reakcia na prekážku, ktorá sa stavia do cesty pri dosahovaní nejakého cieľa alebo bráni rozvíjaniu jednania. Ide o emóciu, ktorej pôvodným zmyslom bolo pripraviť jedinca na útok. Podľa intenzity sa rozlišuje nahnevanosť čiže zloba (najslabší), hnev, zlosť a zlosť (najsilnejší). Prejavy hnevu spravidla trvajú krátko, dlhodobejším prejavom je hostilita (nepriateľstvo). Pretože hnev je primárne násilnou reakciou, snažia sa ho ľudia pokiaľ možno brzdiť, emočnými výjavmi (napr. začervenaním, ronením sĺz, atď.). Pri veľkej zlosti sa namiesto fyzického napadnutia uchyľujú skôr k urážkam, vyhrážkam. Prejavy hnevu najčastejšie narúšajú vzťahy medzi ľuďmi. Nakoniec môžu viesť k izolácii a bolestnej osamelosti. Aj keď prejavy hnevu majú často svoj dôvod, sú väčšinou prehnané a neprimerané situácii, ktorá ich vyvolala. Vlastnosť, s ktorou človek ľahko podlieha hnevu, označujeme ako prchkosť. Fyziologickými prejavmi hnevu sú niektoré zmeny v telesnej činnosti, smerujúce k zvýšeniu fyzickej sily organizmu - zvyšuje sa srdcový tep, stúpa krvný tlak, človek sčervená. Táto kombinácia je vhodná na zmiernenie hnevu a podráždenie - snahy dominovať, panovačnosti, žiarlivosti, výčitiek a zatrpknutosti.

 

Bachové kvetové esencie obsiahnuté v kvapkách Zlosť a ich vplyv na ľudské emócie:

Beech - Buk lesný - netolerancie, neschopnosť vcítiť sa do druhých, pedantské správanie, prílišná hrdosť a tvrdosť, posudzovanie ostatných, odsudzovanie, zatvrdnutosť, prehnaná kritickosť, arogancia, nezmieriteľnosť, neznášanlivosť, pocit izolovanosti a nadradenosti, neschopnosť vidieť svoje chyby, pocit, že „mám vždy pravdu“, zarytosť, agresivita.

Cherry Plum - Slíva čerešňová - strach zo straty sebakontroly a sebaovládania, ale aj z vnútorného uvoľnenia, záchvaty hnevu a zúrivosti, pocit veľkého zúfalstva, samovražedné sklony.

Holy - Cezmína ostrolistá - žiarlivosť, vzťahovačnosť, podozrievavosť, zlosť, negatívne pocity, sklamanie, pocit nelásky, tvrdé srdce, pomstychtivosť, naschvály, urážlivosť, prchkosť.

Impatiens - Netýkavka žľazonosná - netrpezlivosť, prehnané tempo, rozčúlenie z pomalosti druhých, vnútorný nepokoj a napätie, sklon utekať pred sebou samým, hyperaktivita, prchkosť, „tlačenie na pílu“, zbrklosť, veľká potreba nezávislosti.

Pine - Borovica lesná - pocit viny, vysoké nároky na seba, podceňovanie sa, výčitky svedomia, zodpovednosť za chyby druhých, pocity menejcennosti, zbabelosti, ospravedlňujúce vyjadrovanie.

Vine - Vínna réva - dominancia, hádavosť, arogancia, mentorovanie, povýšenosť, bezcitnosť, nadradenosť, naháňanie strachu druhým, veľká sebaistota, arogancia, vykorisťovanie druhých, panovačnosť, bezohľadnosť, túžba po moci.

Willow - Žltá vŕba - pocit obete osudu, krivdy, zatrpknutosť, zvádzanie viny na druhých

 

Dávkovanie:

Liečebná liekovka je najekonomickejším spôsobom dlhodobého užívania esencií. Z takto pripravenej fľaštičky budete užívať aspoň 4x denne 4 kvapky buď priamo do úst alebo do akéhokoľvek nápoja. Ak ucítite potrebu užívať ich častejšie, samozrejme môžete. A pretože sa vyrábajú z nejedovatých rastlín, nehrozí predávkovanie ani žiadne vedľajšie účinky.